Warunki uczestnictwa Kolonie Tortuga

Program i warunki uczestnictwa w koloniach “Port Tortuga”

Lokalizacja i zakwaterowanie :

Domki letniskowe 4-6 osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. Dzieci śpią w swoich śpiworach, należy zabrać także prześcieradło i jasiek-poduszkę do spania.
Uczestnicy kolonii samodzielnie dbają o czystość w swoich domkach i wokół nich, a pod koniec turnusu jest rozstrzygnięcie konkursu na najczystszy domek.
Do dyspozycji uczestników jest plac zabaw, świetlica.
Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domków.
Stanica Wodna Port Tortuga Dziubiele 12-250 Orzysz Port Tortuga – To placówka usytuowana nad samym brzegiem jeziora Śniardwy w miejscowości Dziubiele.
Ośrodek, w którym odbywają się kolonie konne, wchodzi w skład ogromnego kompleksu Folwark Dziubiele Małe gdzie znajduje się nasza stadnina koni.


Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.

 1. Poziom jeździecki uczestnika:
  Zupełnie początkujący
  Początkujący (coś kiedyś gdzieś)
  Średniozaawansowany – kłus
  Średniozaawansowany – początki galopu
  Zaawansowany – samodzielny galop
  Zaawansowany – początki skoków
  Zaawansowany – posiada odznakę
 2. Transport własny lub zorganizowany
  Wyjazd niedziela (pierwszy dzień turnusu) godz. 08.00 Warszawa, parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej)
  Przyjazd sobota (ostatni dzień turnusu) godz. 15.00 – 17.00 Warszawa , parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej). W przypadku transportu własnego prosimy o przyjazd o godzinie 13.00 pierwszego dnia turnusu i wyjazd o godzinie 9.00 ostatniego dnia turnusu.
  Transport zorganizowany zmienia koszt obozu dodatkowo o 300 zł.
  (opłata ryczałtowa za 1 osobę, niezależnie czy jest to podróż w jedną czy obie strony)
 3. Program obozu obejmuje:
  -Jazda konna – w czasie obozu przewidzianych jest 5 jazd + 1 jazda sprawdzająca.
  – woltyżerka (codziennie)
  -zajęcia sportowe zabawy terenowe, gry sportowe, konkursy
  -przy sprzyjającej pogodzie nauka pływania i (poza programem) pławienie koni w jeziorze Śniardwy
  -zawody, wykłady tematyczne
  -ogniska
  -wachty stajenne dla chętnych
  -czas wolny
  -dla chętnych dodatkowe jazdy w cenie 80 zł. lub treningi indywidualne w cenie 160zł
 4. Przykładowy plan dnia :
  8:00 – pobudka
  8:10 – rozgrzewka
  8:30 – śniadanie
  9:00? poranny blok zajęć / jazda konna / zajęcia z wychowawcą
  11:30 – drugie śniadanie dla chętnych
  14:30- obiad
  15:00 – siesta poobiednia
  16:00 – popołudniowy blok zajęć / wyjście nad wodę / jazdy dodatkowe
  17:00 – podwieczorek
  19:00 – kolacja
  19:30 – zajęcia wieczorne / podsumowanie dnia
  20:30- toaleta wieczorna
  21:30 – cisza nocna
 5. Zwroty w przypadku rezygnacji z wyjazdu:
  Przysługuje Państwu prawo do odstąpienia od niniejszej umowy i zwrotu kosztów, w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia rezerwacji, bez podania przyczyny. Jeśli usługa o której jest mowa w umowie zostanie rozpoczęta przed upływem ww. 14 dni, utracą Państwo prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi i zwrotu kosztów. Prawo do odstąpienia nie przysługuje również w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy o prawach konsumentów z dnia 30.05.2014r (?USTAWA?). Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi, należy poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od ww. umowy w drodze oświadczenia mailowo. W przypadku odstąpienia od umowy po wpłacie środków na konto Klubu pobierana jest opłata organizacyjna w wysokości 100zł. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów zawarte są w Regulaminie UKS SJK PATATAJ udostępnionym na stronie www.patataj.com
 6. Należy zabrać ze sobą: naczynia harcerskie lub turystyczne : menażka ( lub talerze na pierwsze i drugie danie ), niezbędnik ( sztućce ) oraz kubek, bidon, śpiwór , jasiek, prześcieradło, przybory higieniczne, ręcznik do kąpieli i ręcznik do kąpieli w jeziorze, latarka, strój do jazdy konnej : obowiązkowy kask (jeździecki), dla skaczących przez przeszkody wskazana kamizelka ochronna, bacik (palcat), długie spodnie bez sztywnych szwów (dresowe, legginsy), kryte buty bez wystających elementów (kalosze, sznurowane adidasy), strój kąpielowy (także buty ochronne wodne ), strój przeciwdeszczowy, buty turystyczne, ubrania na zmianę, ew. instrument i dobry humor. Z uwagi na charakter kolonii (‘detoks od urządzeń elektronicznych”) zakazane jest zabieranie na kolonie telefonów, smartwatchów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Kontakt z rodzicami będzie odbywał się raz dziennie po obiedzie. Dzieci będą dzwoniły do rodziców z telefonu obozowego. Nieograniczony kontakt rodziców z kadrą kolonii będzie możliwy przez cały czas trwania kolonii.
 7. Osoby bez wypełnionych, podpisanych i oddanych dokumentów( umowa – zgłoszenie, karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, rejestracja w systemie zapisów on-line na naszej stronie www.patataj.com ) nie mogą brać udziału w koloniach! Dokumenty zostaną wysłane na mail podany podczas rejestracji. Bardzo prosimy o uważne wprowadzanie adresu mailowego podczas rejestracji.

 8. Samodzielność dzieci na obozie – Kolonie mają charakter harcerski tzn. że wymagana jest od dziecka aktywność i samodzielność. Czynności samoobsługowe:
  – dziecko powinno wiedzieć co ma w walizce/ torbie/ plecaku! (warto podpisać rzeczy)
  – musi być w stanie unieść własny bagaż, i wnieść go do domku!!!
  – dziecko musi umieć się samodzielnie wykąpać, umyć zęby, zadbać o codzienną zmianę bielizny.
  – dziecko musi się samodzielnie ubierać i rozbierać oraz wiązać buty na sznurówki. Na koloniach dzieci same myją swoje naczynia po każdym posiłku, oraz dbają o porządek w domku.
  O porządkach mogą przypominać wychowawcy, ale dzieci sprzątają same.
  Dodatkowo prosimy o informację jeśli dziecko gorzej znosi nowe otoczenie, rozłąkę z rodzicami lub ma problemy z zawieraniem nowych znajomości. Prosimy o informację czy w czasie pandemii dziecko miało ograniczony kontakt z rówieśnikami lub przez obecną sytuację pandemiczną “jest wycofane” w relacjach z rówieśnikami.
 9. Podczas trwania turnusów nie ma odwiedzin – wizyt rodziców i opiekunów
 10. W przypadku niezdefiniowanej sytuacji rodzinno- prawnej proszę załączyć wszystkie dokumenty stwierdzające prawa do opieki nad dzieckiem. W przypadku braku takich dokumentów, organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej w sytuacji, w której rodzic pozbawiony praw rodzicielskich odbierze dziecko z obozu, ponieważ przed rozpoczęciem obozu organizator nie dostał wystarczających informacji. Z powodu obowiązku złożenia podpisu obojga rodziców na karcie kwalifikacyjnej, nałożonego przez Kuratorium Oświaty, rodzic samotnie wychowujący dziecko powinien uzupełnić oświadczenie osoby samotnie wychowującej dziecko. Wzór oświadczenia zostanie przesłany na mail podany podczas rezerwacji miejsca na wyjazd.
 11. Wysyłając dziecko na kolonie rodzic/opiekun prawny przyjmuje do wiadomości, że:
  a) Uczestnik kolonii zobowiązany jest stosować się do wszystkich regulaminów obowiązujących na obozie oraz poleceń kadry, w tym kierownika, wychowawców i instruktorów. Ze względu na zajęcia z końmi obowiązuje bezwzględne i natychmiastowe wypełnianie poleceń kadry
  b) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub zaginięcia wartościowych przedmiotów, które dzieci zabierają ze sobą na wyjazd (np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny)
  c) Uczestników obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania, spożywania i używania tytoniu, alkoholu, narkotyków oraz środków odurzających.
  d) Rodzice (opiekunowie) są odpowiedzialni materialnie za szkody wyrządzone przez dziecko i z tego tytułu przyjmują na siebie pełną odpowiedzialność cywilnoprawną.
  e) W przypadku drastycznego naruszenia regulaminu lub rażącego postępowania Uczestnika, może zostać podjęta decyzja o usunięciu go z obozu i odwiezieniu do domu na koszt rodziców (opiekunów).
  f) Dzieci mogą kontaktować się z rodzicami tylko w wyznaczonych godzinach i nie powinny posiadać urządzeń elektronicznych. W przypadku posiadania takich urządzeń rodzic/opiekun prawny wyraża zgodę na przechowanie danych urządzeń przez kierownika kolonii i oddanie ww. sprzętów rodzicom po zakończeniu kolonii.
  g) Jazda konna jest sportem wyczynowym i rodzic/opiekun prawny jest w pełni świadomy zagrożeń jakie niesie za sobą ten sport. Ubezpieczenie obozowe obejmuje NNW. Wszelkie zwroty leczenia schorzeń i urazów itp. nabytych podczas obozu ponosi ubezpieczyciel


 12. Niniejszym rodzic/ opiekun prawny wyraża zgodę na udział dziecka w koloniach, w szczególności na branie czynnego udziału w takich zajęciach sportowych jak m.in.: jazda konna, gimnastyka, pływanie itp.
 13. W przypadku podejrzenia spożywania alkoholu, narkotyków lub środków odurzających rodzic / opiekun prawny wyraża zgodę na badanie dziecka alkomatem lub testami narkotykowymi.
 14. Rodzic / opiekun prawny oświadcza, że zapoznał/a się z wszystkimi informacjami zawartymi w umowie-zgłoszeniu i karcie kwalifikacyjnej i wyraża zgodę na uczestnictwo swojego dziecka w koloniach, organizowanych przez UKS SJK PA TA TAJ, łącznie z jazdami konnymi oraz zapoznał/a się i akceptuje regulamin UKS SJK PATATAJ. Wyraża zgodę na umieszczenie danych osobowych swoich i swojego dziecka d w bazie danych UKS SJK PATATAJ z siedzibą w Kaniach ul. Krótka 9 z przeznaczeniem do wykorzystania ich wyłącznie w celach realizacji tej umowy, marketingowych, związanych z działalnością tego klubu, oraz na ich przetwarzanie zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).
 15. Rodzic / opiekun prawny oświadcza, że zapoznał/a się z ofertą kolonii, umową zgłoszenia, warunkami uczestnictwa oraz regulaminem Klubu i jest świadomy/a warunków panujących na koloniach, świadomie je akceptuje i wysyła dziecko na kolonie.
 16. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego odwołania kolonii z powodów przepisów urzędowych.
 17. Akceptacją umowy jest opłacenie kolonii w części lub całości.
 18. Sposób płatności : Opłaty za wyjazd określony niniejszą umową należy dokonać :
  a) poprzez link do płatności wygenerowany i przesłany na Państwa mail po dokonaniu rezerwacji
  b) na konto bankowe UKS SJK PATATAJ, podawane przez pracownika biura UKS SJK PATATAJ na prośbę osoby rezerwującej wyjazd
  c)gotówką w biurze UKS SJK PATATAJ Kanie ul. Krótka 9 .
  Inne płatności, na konta innych firm, osób, nieokreślonych niniejszą umową nie będą honorowane. Także wpłata poprzez zwykły przelew (a nie automatyczna płatność po kliknięciu w link do płatności) na konto skopiowane z linku do płatności nie będzie honorowana, ponieważ jest to wpłata na konto firmy PayU i wpłata ta nie jest w żaden sposób nie jest powiązana z wyjazdem organizowanym przez UKS SJK PATATAJ.
  W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem pod adresem biuro@patataj.com

Siedziba

UKS SJK PATATAJ
ul. Krótka 9
05-805 Kanie

Kontakt

tel. +48 518 444 204
e-mail patataj@patataj.com

Godziny pracy stajni:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 13:00-22:00
sob. – nd. 7:00 – 19:00

Godziny pracy biura:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 12:00-16:00
sob. 9:00 – 17:00
nd. – nieczynne