Kolonie Tortuga Strefa Uczestnika

strefa uczestnika

Kolonie konne dla najmłodszych

Prosimy o uważne zapoznanie się z ofertą,
warunkami uczestnictwa i regulaminem Klubu.

Kolonie mają charakter harcerski

DETOKS OD TELEFONÓW I INNYCH URZĄDZEŃ 🙂

Ogólne informacje :

Wiek 7-11 lat

Ilość uczestników: do 15 osób

7 dni, przyjazd w niedzielę, wyjazd w sobotę. 6 noclegów. 5 jazd + 1 jazda sprawdzająca

Dla wszystkich małych miłośników koni, kolonia konna to wspaniały sposób na wakacyjną przygodę. Obozy konne są przygotowane specjalnie dla takiej grupy wiekowej. Dysponujemy kucami,  konikami polskimi i końmi, które poprowadzą tych którzy dopiero będą pierwszy raz siedzieć na końskim grzbiecie jak i małych sportowców.  Zajęcia z jazdy konnej będą odbywać na profesjonalnej ujeżdżalni nad brzegiem jeziora.

Jazda Konna – codziennie minimum 1 godzina oraz dodatkowo zajęcia woltyżerskie. Nasi instruktorzy i opiekunowie to sprawdzona kadra, która na co dzień prowadzi jazdy dzieciom w naszej stajni pod Pruszkowem. Odpowiednie podejście do najmłodszych to bardzo ważny czynnik udanego wyjazdu. Uczestnicy jeżdżą w małych grupach o odpowiednim poziomie zaawansowania, który jest sprawdzany pierwszego dnia obozu. Wielkość grup jest odpowiednio dobrana do poziomu małych kursantów. Konstrukcja naszego programu jeździeckiego pozwala na przekazanie niezbędnej wiedzy w miły i nie nudzący sposób.


TERMINY :

 • turnus 1  23.06-29.06.2024
 • turnus 2  30.06-06.07.2024
 • turnus 3  07.07-13.07.2024
 • turnus 4  14.07-20.07.2024
 • turnus 5   21.07-27.07.2024
 • turnus 6  28.07-03.08.2024

PROGRAM KOLONII JEŹDZIECKIEJ

 • Wykłady jeździeckie – Poprowadzone w formie zabaw pozwolą przyswoić niektóre aspekty jeździeckie.
 • Mały opiekun – Nauka czyszczenia, czesania i pielęgnowania konia. Ten codzienny element pozwoli dzieciom bardzo dobrze poznać nasze konie.
 • Pławienie koni w jeziorze Śniardwy ( poza programem i przy sprzyjających warunkach)
 • Atrakcje dodatkowe – Organizowane w czasie wolnym od zajęć z końmi
 • Pływanie z ratownikiem
 • Woltyżerka – czyli gimnastyka na koniu
 • Podchody i gry terenowe
 • Ogniska
 • Dla chętnych dodatkowe jazdy w cenie 80 zł lub jazdy indywidualne w cenie 160zł.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA

7:00 Wachta stajenna (część uczestników wg grafiku)
7:45 Pobudka + rozruch poranny
8:30 Śniadanie
9:30 Czyszczenie koni, przygotowanie do jazdy
10:00 – 14:30 Jazdy konne I część; czas wolny; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe , wykłady, zajęcia szkoleniowo jeździeckie (podział wg grup)
14:30 Wachta stajenna/weterynaria koni
15:00 Obiad
16:00 – 18:00 Jazdy konne II część; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe; część wykładowa
18:00 – 19:00 Wachta stajenna; zajęcia z końmi (weterynaria, rozczyszczanie koni)
19:00/19:30 – kolacja
20:00 – 21.00 część wykładowa; zajęcia aktywizująco – integracyjne
22:00 – cisza nocna

LOKALIZACJA

Port Tortuga – To placówka usytuowana nad samym brzegiem jeziora Śniardwy w miejscowości Dziubiele. Ośrodek, w którym odbywają się kolonie konne, wchodzi w skład ogromnego kompleksu Folwark Dziubiele Małe gdzie znajduje się nasza stadnina koni. Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.

ZAKWATEROWANIE

Domki letniskowe 4-6 osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. Dzieci śpią w swoich śpiworach, należy zabrać także prześcieradło i jaśka-poduszkę do spania. Uczestnicy kolonii samodzielnie dbają o czystość w swoich domkach i wokół nich, a pod koniec turnusu jest rozstrzygnięcie konkursu na najczystszy domek. Do dyspozycji uczestników jest plac zabaw, sala zabaw, sala treningowa. Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domków.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie na koloniach jeździeckich to 3 nieporcjowane posiłki dziennie + podwieczorek (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.) Wymagane własne naczynia i sztućce. Napoje do picia dostępne są na bieżąco. Uczestnicy samodzielnie myją swoje naczynia. Nad wszystkim czuwa kadra.