O nas

WITAJ INTERNAUTO!

Szkoła Jazdy Konnej “Pa Ta Taj” rozpoczęła swoją działalność w 1990 r.. Prowadzeniem rekreacji konnej zajmuje się wyszkolona kadra, która swoje doświadczenie zdobywała w różnych ośrodkach jeździeckich już od roku 1980?

SJK PATATAJ jest obecnie jednym z większych klubów jazdy konnej w okolicach Warszawy. Nasza działalność obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Uczestnikami zajęć są osoby w każdym wieku, zarówno indywidualnie jak i w ramach grup zorganizowanych.

Działamy bez przerw przez cały rok. Na lato część koni wyjeżdża do naszych baz wakacyjnych.

Nie ograniczamy się tylko do samej jazdy konnej. Jest ona poparta bogatym programem szkoleniowym, który wykorzystywany jest często przez Telewizję Edukacyjną przy realizacji swoich programów. Na terenie Ośrodka działają: Konne Przysposobienie Wojskowe “Krakus”, Bractwo Rycerskie “Smocza Kompania”, jak również ogólno-bractwowy projekt Xiążęca Drużyna, które nawiązują swoją działalnością do tradycji i historii polskiej jazdy. Związane z końmi tradycje pielęgnujemy również poprzez dbałość o wszelkie typowe święta jeździeckie. Co roku jesienią, w Dzień Św. Huberta, organizujemy wielką pogoń za lisem; na wiosnę zaś zawody z okazji Dnia Św. Jerzego?

Chcąc jak najszerzej rozpropagować w społeczeństwie a zwłaszcza wśród młodzieży jazdę konną prowadzimy szereg akcji promocyjnych: akcja “Promocja ’93” to bezpłatna jazda konna dla dzieci z drugich klas szkół podstawowych; działalność grup odtwórstwa historycznego i częste przemarsze konne w historycznych mundurach, przypominają jak wielką rolę pełnił koń i jazda konna w kulturze narodowej Polaków; udział naszych koni w różnych festynach organizowanych na terenie Gminy Brwinów, Powiatu Pruszkowskiego i Warszawy, pokazuje, że koń może być zarówno wspaniałym źródłem wypoczynku i zdrowia fizycznego, jak też atrakcją widowiskową dla społeczeństwa.


“Galop jest lekarstwem na całe zło”

– B. Disraeli

Siedziba

UKS SJK PATATAJ
ul. Krótka 9
05-805 Kanie

Kontakt

tel. +48 518 444 204
e-mail patataj@patataj.com

Godziny pracy stajni:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 13:00-22:00
sob. – nd. 7:00 – 19:00

Godziny pracy biura:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 12:00-16:00
sob. 9:00 – 17:00
nd. – nieczynne