Dzieci do 145cm

Jazda na kucach dla dzieci do 145cm wzrostu

Dla kogo

Pierwsze kroki na koniu można stawiać mając 3 lata. Kuce i kucyki to najlepszy wybór dla najmłodszych. Ich wzrost i wielkość pozwala nawet najmniejszym czuć się pewnie na grzbiecie. 25 zwierzaków odpowiednio przygotowanych do spokojnego nauczania sztuki jeździeckiej. Na kucykach można wybrać się na spacerek lub pojeździć w jednej z 4 grup zaawansowania.

SPACEREK :


Spacerek – to Spacer po pobliskich lasach to przejażdżka, którą kieruje instruktor a pomagają rodzice lub opiekunowie dzieci, osobiście prowadząc kuce. Na spacer można zabrać dzieci wieku od 3 lat.

KUCE
grupa 1,2,3

Jazda grupowa szkoleniowa to jazda dla trochę starszych dzieci bo wieku od 6 lat. Jazdy szkoleniowe podzielone są na 3 poziomy zaawansowania.
Poniżej przedstawiamy poziomy zaawansowania:

Grupa 1 – początkująca – nauka od podstaw

Grupa 2 – średniozaawansowana – nauka samodzielnego kłusa

Grupa 3 – zaawansowana – nauka samodzielnego galopu

PATATAJ`ka :

Zajęcia dla dzieci na kucach w tygodniu i w weekend. Trwające 90min ( 30 min czyszczenia i 60 min jazdy). Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia. Aby zapisać się na gr.1 należy mieć już opanowane podstawy. Aby opanować te podstawy zapraszamy na lonżę na kucu :).

Gr. O Patatajki – Nauka od podstaw, dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z końmi

Gr. 1 Patatajki – Dzieci początkujące, ewentualnie po spacerkach lub gr.1 Kuce w weekend. Cel grupy – nauka kierowania koniem w kłusie w trzech dosiadach (anglezowany, półsiad, pełnysiad).

Gr.2 Patatajki – Dzieci średniozaawansowane, poruszające się kłusem anglezowanym, półsiadzie i pełnym siadzie, mogące uczyć się galopu.

Gr.3 Patatajki – Dzieci zaawansowane, po pierwszych galopach w grupie 2 Patatajki. Cel grupy – swobodna jazda w galopie z możliwością pokonywania małych przeszkód.

Kiedy i za ile

Jazdy kucykowe głównie odbywają się w soboty i niedziele od rana do wieczora. W tygodniu popołudniami organizowane są grupy z cyklu “PATATAJ`ek”. Jazda na kucyku trwa 30 minut z wyjątkiem wyżej wymienionych grup stałych “PATATAJ`ki”, które w trwają 90 minut ( 30 min czyszczenia i 60 min jazdy). Grafiki jazd dostępne są dla zarejestrowanych członków klubu w zakładce “zapisy on-line” i są dostępne do zapisu z tygodniowym wyprzedzeniem. Uwaga rejestracja w klubie jest bezpłatna. Na jazdę można zapisać się osobiście w biurze lub za pomocą systemu rezerwacji w zakładce “zapisy on-line”.

Gdzie

Spacerki z założenia są wyjazdami w  teren, jazdy grupowe najczęściej odbywają się na ujeżdżalniach. Grupy bardziej zaawansowane wyjeżdżają już samodzielnie w teren bez asysty rodziców. Ujeżdżalnie w naszym ośrodku pozwalają na poczucie bezpieczeństwa, a przez to na śmiałe doskonalenie jazdy konnej. Mamy małe tzw. ringi, średnie i duże ujeżdżalnie z ogrodzeniem przystosowanym do tych mniejszych koni.


“Wszystkie konie zasługują, by chociaż raz w życiu być kochane przez małą dziewczynkę.”.

– Nieznany

Siedziba

UKS SJK PATATAJ
ul. Krótka 9
05-805 Kanie

Kontakt

tel. +48 518 444 204
e-mail patataj@patataj.com

Godziny pracy stajni:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 13:00-22:00
sob. – nd. 7:00 – 19:00

Godziny pracy biura:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 12:00-16:00
sob. 9:00 – 17:00
nd. – nieczynne