Warunki uczestnictwa Przystanek Alaska

Program i warunki uczestnictwa w obozie “Przystanek Alaska”

Lokalizacja i zakwaterowanie :

Pokoje 4 osobowe w domu. Łazienka na 2 pokoje. Łóżka piętrowe.
Wszyscy samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich pokojach.
Należy zabrać własny śpiwór, prześcieradło i poduszkę-jaśka do spania.
Warunki zakwaterowania zbliżone do warunków panujących w schroniskach górskich.
Do dyspozycji uczestników jest sala kominkowa w budynku głównym, w którym znajduje się kuchnia oraz stołówka. Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domu. Całość otaczają padoki po których cały czas chodzą konie.
Wszyscy uczestnicy obozu samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich kwaterach i wokół nich.
Folwark Dziubiele Małe położony na malowniczych wzgórzach północnego brzegu jeziora Śniardwy, wśród lasów i łąk, 10 km od Mikołajek i 18 km od Orzysza.
Folwark jest odosobnioną posesją na terenie której znajduje się część hodowlana, jeździecka oraz mieszkalna.
Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.

 1. Poziom jeździecki uczestnika:
  Zupełnie początkujący
  Początkujący (coś kiedyś gdzieś)
  Średniozaawansowany – kłus
  Średniozaawansowany – początki galopu
  Zaawansowany – samodzielny galop
  Zaawansowany – początki skoków
  Zaawansowany – posiada odznakę
 2. Transport własny lub zorganizowany
  Wyjazd niedziela (pierwszy dzień turnusu) godz. 08.00 Warszawa, parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej)
  Przyjazd sobota (ostatni dzień turnusu) godz. 15.00 – 17.00 Warszawa , parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej). W przypadku transportu własnego prosimy o przyjazd o godzinie 13.00 pierwszego dnia turnusu i wyjazd o godzinie 9.00 ostatniego dnia turnusu.
  Transport zorganizowany zmienia koszt obozu dodatkowo o 300 zł.
  (opłata ryczałtowa za 1 osobę, niezależnie czy jest to podróż w jedną czy obie strony)
 3. Program obozu obejmuje:
  -Jazda konna min.1, 5 godz. dziennie w tym 1godz.jazdy (jazd nie ma w dniu przyjazdu i wyjazdu. W czasie obozu przewidzianych jest min. 5 jazd + 1 jazda sprawdzająca )
  -woltyżerka (codziennie około 1 godz. zajęć)
  – zajęcia z weterynarii
  -zajęcia sportowe zabawy terenowe, gry sportowe, konkursy
  -przy sprzyjającej pogodzie nauka pływania i pławienie koni w jeziorze Śniardwy
  -zawody, wykłady tematyczne
  -ogniska
  -wachty stajenne dla chętnych
  -czas wolny
  -dla chętnych dodatkowe jazdy w cenie 80 zł (możliwe do wykupienia podczas rezerwacji obozu)
 4. Przykładowy plan dnia :
  7:00 Wachta stajenna (część uczestników wg grafiku)
  7:45 Pobudka + rozruch poranny
  8:30 Śniadanie
  9:30 Czyszczenie koni, przygotowanie do jazdy
  10:00 -14:30 Jazdy konne I część; czas wolny; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe , wykłady, zajęcia szkoleniowo jeździeckie (podział wg grup)
  14:30 Wachta stajenna/weterynaria koni
  15:00 Obiad
  16:00 – 18:00 Jazdy konne II część; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe; część wykładowa 18:00 – 19:00 Wachta stajenna; zajęcia z końmi (weterynaria, rozczyszczanie koni) 19:00/19:30 – kolacja 20:00 – 21.00 część wykładowa; zajęcia aktywizująco – integracyjne 22:00 – cisza nocna
 5. Zwroty w przypadku rezygnacji z wyjazdu:
  Przysługuje Państwu prawo do odstąpienia od niniejszej umowy i zwrotu kosztów, w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia rezerwacji, bez podania przyczyny. Jeśli usługa o której jest mowa w umowie zostanie rozpoczęta przed upływem ww. 14 dni, utracą Państwo prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi i zwrotu kosztów. Prawo do odstąpienia nie przysługuje również w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy o prawach konsumentów z dnia 30.05.2014r (“USTAWA”). Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi, należy poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od ww. umowy w drodze oświadczenia mailowo. W przypadku odstąpienia od umowy po wpłacie środków na konto Klubu pobierana jest opłata organizacyjna w wysokości 100zł. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów zawarte są w Regulaminie UKS SJK PATATAJ udostępnionym na stronie www.patataj.com
 6. Należy zabrać ze sobą: naczynia harcerskie lub turystyczne : menażka ( lub talerze na pierwsze i drugie danie ), niezbędnik ( sztućce ) oraz kubek, śpiwór, jasiek, prześcieradło, latarka, strój do jazdy konnej ? obowiązkowy kask (jeździecki), dla skaczących przez przeszkody wskazana kamizelka ochronna, bacik (palcat), długie spodnie bez sztywnych szwów (dresowe, legginsy), kryte buty bez wystających elementów (kalosze, sznurowane adidasy), strój kąpielowy (buty ochronne wodne ), strój przeciwdeszczowy, buty turystyczne, ew. instrument i dobry humor, niewskazane zabieranie tabletów, laptopów, gier elektronicznych.
 7. Osoby bez wypełnionych, podpisanych i oddanych dokumentów( umowa – zgłoszenie, karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, rejestracja w systemie zapisów on-line na naszej stronie www.patataj.com ) nie mogą brać udziału w obozie! Dokumenty zostaną wysłane na mail podany podczas rejestracji.
 8. Samodzielność dzieci na obozie : Obóz ma charakter harcerski tzn. że wymagana jest od dziecka aktywność i samodzielność.
  Czynności samoobsługowe: – dziecko powinno wiedzieć co ma w walizce/ torbie/ plecaku! (warto podpisać rzeczy) – musi być w stanie unieść własny bagaż, i wnieść go do pokoju!!! – dziecko musi umieć się samodzielnie wykąpać, umyć zęby, zadbać o codzienną zmianę bielizny. – dziecko musi się samodzielnie ubierać i rozbierać oraz wiązać buty na sznurówki. Na obozie dzieci same myją swoje naczynia po każdym posiłku, oraz dbają o porządek w domku.
  O porządkach mogą przypominać wychowawcy, ale dzieci sprzątają same. Dodatkowo prosimy o informację jeśli dziecko gorzej znosi nowe otoczenie, rozłąkę z rodzicami lub ma problemy z zawieraniem nowych znajomości. Prosimy o informację czy w czasie pandemii dziecko miało ograniczony kontakt z rówieśnikami lub przez obecną sytuację pandemiczną “jest wycofane” w relacjach z rówieśnikami.
 9. Podczas trwania turnusów nie ma odwiedzin – wizyt rodziców i opiekunów
 10. W przypadku niezdefiniowanej sytuacji rodzinno- prawnej proszę załączyć wszystkie dokumenty stwierdzające prawa do opieki nad dzieckiem. W przypadku braku takich dokumentów, organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej w sytuacji, w której rodzic pozbawiony praw rodzicielskich odbierze dziecko z obozu, ponieważ przed rozpoczęciem obozu organizator nie dostał wystarczających informacji. Z powodu obowiązku złożenia podpisu obojga rodziców na karcie kwalifikacyjnej, nałożonego przez Kuratorium Oświaty, rodzic samotnie wychowujący dziecko powinien uzupełnić oświadczenie osoby samotnie wychowującej dziecko. Wzór oświadczenia zostanie przesłany na mail podany podczas rezerwacji miejsca na wyjazd.
 11. Wysyłając dziecko na obóz przyjmuję do wiadomości, że:
  a) Uczestnik obozu zobowiązany jest stosować się do wszystkich regulaminów obowiązujących na obozie oraz poleceń kadry, w tym kierownika, wychowawców i instruktorów. Ze względu na zajęcia z końmi obowiązuje bezwzględne i natychmiastowe wypełnianie poleceń kadry
  b) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub zaginięcia wartościowych przedmiotów, które dzieci zabierają ze sobą na wyjazd (np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny)
  c) Uczestników obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania, spożywania i używania tytoniu, alkoholu, narkotyków oraz środków odurzających.
  d) Rodzice (opiekunowie) są odpowiedzialni materialnie za szkody wyrządzone przez dziecko i z tego tytułu przyjmują na siebie pełną odpowiedzialność cywilnoprawną.
  e) W przypadku drastycznego naruszenia regulaminu lub rażącego postępowania Uczestnika, może zostać podjęta decyzja o usunięciu go z obozu i odwiezieniu do domu na koszt rodziców (opiekunów).
  f) Dzieci mogą kontaktować się z rodzicami tylko w wyznaczonych godzinach: śniadanie 8:30 i obiad 14:30. Jeśli dziecko będzie nagminnie korzystało z telefonu w innych godzinach, organizator może zabezpieczyć telefon i udostępniać tylko w wyznaczonych godzinach. Kontakt z dziećmi może się odbywać przez kadrę, także w wyznaczonych godzinach.
  g) Jazda konna jest sportem wyczynowym i rodzic jest w pełni świadomy zagrożeń jakie niesie za sobą ten sport. Ubezpieczenie obozowe obejmuje NNW. Wszelkie zwroty leczenia schorzeń i urazów itp. nabytych podczas obozu ponosi ubezpieczyciel
 12. Niniejszym rodzic/ opiekun prawny wyraża zgodę na udział dziecka w obozie, w szczególności na branie czynnego udziału w takich zajęciach sportowych jak m.in.: jazda konna, gimnastyka, pływanie itp.
 13. W przypadku podejrzenia spożywania alkoholu, narkotyków lub środków odurzających wyrażam zgodę na badanie dziecka alkomatem lub testami narkotykowymi.
 14. Rodzic / opiekun prawny oświadcza, że zapoznał/a się z wszystkimi informacjami zawartymi w umowie-zgłoszeniu i karcie kwalifikacyjnej i wyrażaa zgodę na uczestnictwo swojego dziecka w obozie, organizowanym przez UKS SJK PA TA TAJ, łącznie z jazdami konnymi oraz zapoznał/a się i akceptuje regulamin UKS SJK PATATAJ. Wyraża zgodę na umieszczenie danych osobowych swoich i swojego dziecka d w bazie danych UKS SJK PATATAJ z siedzibą w Kaniach ul. Krótka 9 z przeznaczeniem do wykorzystania ich wyłącznie w celach realizacji tej umowy, marketingowych, związanych z działalnością tego klubu, oraz na ich przetwarzanie zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).
 15. Rodzic / opiekun prawny oświadcza, że zapoznał/a się z ofertą obozu, umową zgłoszenia, warunkami uczestnictwa oraz regulaminem Klubu i jest świadomy/a warunków panujących na obozie, świadomie je akceptuje i wysyła dziecko na obóz.
 16. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego odwołania obozów z powodów przepisów urzędowych.
 17. Akceptacją umowy jest opłacenie obozu w części lub całości.
 18. Sposób płatności : Opłaty za wyjazd określony niniejszą umową należy dokonać :
  a) poprzez link do płatności wygenerowany i przesłany na Państwa mail po dokonaniu rezerwacji
  b) na konto bankowe UKS SJK PATATAJ( dostępne na naszej stronie www. patataj.com w zakładce “Kontakt” lub w “Strefie rodzica”.
  c) gotówką w biurze UKS SJK PATATAJ Kanie ul. Krótka 9 .
  Inne płatności, na konta innych firm, osób, nieokreślonych niniejszą umową nie będą honorowane. Także wpłata poprzez zwykły przelew (a nie automatyczna płatność po kliknięciu w link do płatności) na konto skopiowane z linku do płatności nie będzie honorowana, ponieważ jest to wpłata na konto firmy PayU i wpłata ta nie jest w żaden sposób nie jest powiązana z wyjazdem organizowanym przez UKS SJK PATATAJ.
  W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem pod adresem biuro@patataj.comSiedziba

UKS SJK PATATAJ
ul. Krótka 9
05-805 Kanie

Kontakt

tel. +48 518 444 204
e-mail patataj@patataj.com

Godziny pracy stajni:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 13:00-22:00
sob. – nd. 7:00 – 19:00

Godziny pracy biura:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 12:00-16:00
sob. 9:00 – 17:00
nd. – nieczynne