Warunki uczestnictwa Intensywny Obóz Sportowy

Program i warunki uczestnictwa w Intensywnym Obozie Sportowym

Lokalizacja i zakwaterowanie :

Pokoje 4 osobowe w domu. Łazienka na 2 pokoje. Łóżka piętrowe.
Wszyscy samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich pokojach.
Należy zabrać własny śpiwór, prześcieradło i poduszkę-jaśka do spania.
Warunki zakwaterowania zbliżone do warunków panujących w schroniskach górskich.
Do dyspozycji uczestników jest sala kominkowa w budynku głównym, w którym znajduje się kuchnia oraz stołówka. Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domu. Całość otaczają padoki po których cały czas chodzą konie.
Wszyscy uczestnicy obozu samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich kwaterach i wokół nich.
Folwark Dziubiele Małe położony na malowniczych wzgórzach północnego brzegu jeziora Śniardwy, wśród lasów i łąk, 10 km od Mikołajek i 18 km od Orzysza.
Folwark jest odosobnioną posesją na terenie której znajduje się część hodowlana, jeździecka oraz mieszkalna.
Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.
Zakwaterowanie chłopców przewidziane jest w domkach drewnianych.

  1. Wymagania:
    -Co najmniej brązowa odznaka jeździecka lub 3 klasa sportowa
    -Brak przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania sportów
    -Zaświadczenie od lekarza sportowego do zdolności i możliwości uprawiania jazdy konnej
    -Ubezpieczenie jeździeckie sportowe
  2. Transport własny lub zorganizowany po dopłacie 230zł. (Transport zorganizowany na obóz. Powrót we własnym zakresie lub powrót razem z uczestnikami obozu Alaska przy przedłużeniu pobytu do 05.08.2022r. Ryczałtowa opłata za transport autokarowy. Niezależnie od tego czy przejazd jest tylko w jedną stronę cena jest taka sama. ) Wyjazd sobota (pierwszy dzień turnusu) godz. 08.00 Warszawa, parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej). Przyjazd piątek (ostatni dzień turnusu Alaska (możliwe przy przedłużeniu pobytu do 05.08.2022r.) godz. 15.00 ? 17.00 Warszawa , parking Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej). W przypadku transportu własnego prosimy o przyjazd o godzinie 13.00 pierwszego dnia turnusu i wyjazd o godzinie 9.00 ostatniego dnia turnusu.
  3. Program obozu obejmuje:
    A. Treningi jeździeckie ? do 2 treningów dziennie :
    -Kondycyjny – wytrzymałościowy zarówno dla koni jak i jeźdźców. Są to jazdy interwałowe mające na celu wypracowanie wytrzymałości koni. Znany i powszechnie stosowany rodzaj treningu wśród koni WKKW oraz wyścigowych.
    -Ujeżdżenie – praca nad dosiadem, precyzyjność pomocy, szkolenie harmonii jeźdźca i konia, nauka poprawnego wyjeżdżania figur na czworoboku, szlifowanie programów ujeżdżeniowych (w zależności od poziomu i postępów)
    -Skoki przez przeszkody – jazda w rytmie, drągi, szeregi gimnastyczne, odpowiednie najazdy na przeszkody, sylwetka przed, w trakcie i po przeszkodzie (dopasowane do postępów szkolenia i poziomu jeździeckiego uczestników)
    -Elementy WKKW trening crossowy, na naturalnych przeszkodach, rowach, pagórkach, prowadzenie konia w określonym tempie na otwartym terenie (dopasowane do postępów w szkoleniu oraz poziomu jeździeckiego grupy)
    -Praca z ziemi ? Lonżowanie ? wstęp do teorii lonżowania ? pracy z koniem w ręku. ? -Elementy Cordeo (w zależności od zaawansowania grupy)

    B. Trening ogólnorozwojowy jeźdźca – jazda konna jak każdy inna dyscyplina sportowa powinna rozwijać wszystkie cechy motoryczne. Sam trening konny nie jest wystarczający by uzyskać odpowiednie możliwości naszego organizmu stąd powinno wprowadzić się odpowiedni, zindywidualizowany trening uzupełniający. Na obozie instruktor sportu pokaże jakie są rodzaje treningu biegowego, rozciągającego i wzmacniającego, wspomagającego trening jeździecki. Po konsultacjach z fizjoterapeutą każdy uczestnik otrzyma swój zestaw ćwiczeń mogących pomóc w uzyskaniu optymalnych efektów.

    C. Wykłady tematyczne
    ? Teoria jazdy: dosiad, pomoce, jazda po czworoboku, jazda w parkurze
    ? Weterynaria: podstawowa opieka i pielęgnacja konia
    ? Podstawy psychologii konia
    ? Elementy masażu konia
    ? Obciążenie jeźdźca i ćwiczenia wspomagające
    ? Świadomość ciała – koordynacja i równowaga

    D. Analizy treningów – po każdym treningu, podsumowanie, wyciąganie wniosków, zadania “domowe”. E. Możliwość dodatkowych treningów (korekta dosiadu, praca nad subtelnością pomocy, nauka obserwacji reakcji konia – i inne elementy można przepracować na treningach indywidualnych).

    F. Wyznaczony jeden lub dwa stałe konie do pracy w czasie obozu (istnieje również możliwość treningów zmieniając konie ? kwestia chęci uczestnika i decyzji trenera). G. Codzienna opieka stajenna nad swoim koniem.

    H. Program elastycznie dopasowywany do możliwości oraz formy uczestników obozu. W trakcie obozu przewidziane 1 lub 2 dni wolnego na regenerację (wyjście nad jezioro itp.).
  4. PRZYKŁADOWY PLAN DNIA :
    ? 6:30 kondycyjny konny lub 7:00 trening biegowy
    ? 8:00 śniadanie
    ? 9:00 czyszczenie koni
    ? 9:30 ? 12:30 treningi konne
    ? 13:00 wykład lub trening wspomagający
    ? 14:30 obiad ? 16:00 czyszczenie koni
    ? 16:30 ? 19:00 treningi konne lub trening wspomagający
    ? 19:00 wieczorna pielęgnacja koni
    ? 20:00 kolacja
    ? 20:30 wykład / podsumowanie dnia / ćwiczenia relaksujące / wolne w zależności od kondycji uczestników.
  5. Zwroty w przypadku rezygnacji z wyjazdu:
    Przysługuje Państwu prawo do odstąpienia od niniejszej umowy i zwrotu kosztów, w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia rezerwacji, bez podania przyczyny. Jeśli usługa o której jest mowa w umowie zostanie rozpoczęta przed upływem ww. 14 dni, utracą Państwo prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi i zwrotu kosztów. Prawo do odstąpienia nie przysługuje również w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy o prawach konsumentów z dnia 30.05.2014r (?USTAWA?). Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży usługi, należy poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od ww. umowy w drodze oświadczenia mailowo. W przypadku odstąpienia od umowy po wpłacie środków na konto Klubu pobierana jest opłata organizacyjna w wysokości 100zł. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów zawarte są w Regulaminie UKS SJK PATATAJ udostępnionym na stronie www.patataj.com
  6. Należy zabrać ze sobą: naczynia harcerskie lub turystyczne : menażka ( lub talerze na pierwsze i drugie danie ), niezbędnik ( sztućce ) oraz kubek, śpiwór, jasiek, prześcieradło, latarka, strój do jazdy konnej ? obowiązkowy kask (jeździecki), dla skaczących przez przeszkody wskazana kamizelka ochronna, bacik (palcat), długie spodnie bez sztywnych szwów (dresowe, legginsy), kryte buty bez wystających elementów (kalosze, sznurowane adidasy), strój kąpielowy (buty ochronne wodne ), strój przeciwdeszczowy, buty turystyczne, ew. instrument i dobry humor, niewskazane zabieranie tabletów, laptopów, gier elektronicznych.
  7. Osoby bez wypełnionych, podpisanych i oddanych dokumentów( umowa – zgłoszenie, karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, oświadczenie Covid, rejestracja w systemie zapisów on-line na naszej stronie www.patataj.com ) nie mogą brać udziału w obozie! Dokumenty zostaną wysłane na mail podany podczas rejestracji.
  8. Samodzielność dzieci na obozie ? Obóz ma charakter harcerski tzn. że wymagana jest od dziecka aktywność i samodzielność. Czynności samoobsługowe: – dziecko powinno wiedzieć co ma w walizce/ torbie/ plecaku! (warto podpisać rzeczy) – musi być w stanie unieść własny bagaż, i wnieść go do domku!!! – dziecko musi umieć się samodzielnie wykąpać, umyć zęby, zadbać o codzienną zmianę bielizny. – dziecko musi się samodzielnie ubierać i rozbierać oraz wiązać buty na sznurówki. Na obozie dzieci same myją swoje naczynia po każdym posiłku, oraz dbają o porządek w domku. O porządkach mogą przypominać wychowawcy, ale dzieci sprzątają same. Dodatkowo prosimy o informację jeśli dziecko gorzej znosi nowe otoczenie, rozłąkę z rodzicami lub ma problemy z zawieraniem nowych znajomości. Prosimy o informację czy w czasie pandemii dziecko miało ograniczony kontakt z rówieśnikami lub przez obecną sytuację pandemiczną “jest wycofane” w relacjach z rówieśnikami.
  9. Podczas trwania turnusów nie ma odwiedzin – wizyt rodziców i opiekunów
  10. W przypadku niezdefiniowanej sytuacji rodzinno- prawnej proszę załączyć wszystkie dokumenty stwierdzające prawa do opieki nad dzieckiem. W przypadku braku takich dokumentów, organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej w sytuacji, w której rodzic pozbawiony praw rodzicielskich odbierze dziecko z obozu, ponieważ przed rozpoczęciem obozu organizator nie dostał wystarczających informacji. Z powodu obowiązku złożenia podpisu obojga rodziców na karcie kwalifikacyjnej, nałożonego przez Kuratorium Oświaty, rodzic samotnie wychowujący dziecko powinien uzupełnić oświadczenie osoby samotnie wychowującej dziecko. Wzór oświadczenia zostanie przesłany na mail podany podczas rezerwacji miejsca na wyjazd.
  11. Wysyłając dziecko na obóz przyjmuję do wiadomości, że:
    a) Uczestnik obozu zobowiązany jest stosować się do wszystkich regulaminów obowiązujących na obozie oraz poleceń kadry, w tym kierownika, wychowawców i instruktorów. Ze względu na zajęcia z końmi obowiązuje bezwzględne i natychmiastowe wypełnianie poleceń kadry
    b) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia lub zaginięcia wartościowych przedmiotów, które dzieci zabierają ze sobą na wyjazd (np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny)
    c) Uczestników obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania, spożywania i używania tytoniu, alkoholu, narkotyków oraz środków odurzających.
    d) Rodzice (opiekunowie) są odpowiedzialni materialnie za szkody wyrządzone przez dziecko i z tego tytułu przyjmują na siebie pełną odpowiedzialność cywilnoprawną.
    e) W przypadku drastycznego naruszenia regulaminu lub rażącego postępowania Uczestnika, może zostać podjęta decyzja o usunięciu go z obozu i odwiezieniu do domu na koszt rodziców (opiekunów).
    f) Dzieci mogą kontaktować się z rodzicami tylko w wyznaczonych godzinach: śniadanie 8:30 i obiad 14:30. Jeśli dziecko będzie nagminnie korzystało z telefonu w innych godzinach, organizator może zabezpieczyć telefon i udostępniać tylko w wyznaczonych godzinach. Kontakt z dziećmi może się odbywać przez kadrę, także w wyznaczonych godzinach.
    g) Jazda konna jest sportem wyczynowym i rodzic jest w pełni świadomy zagrożeń jakie niesie za sobą ten sport. Ubezpieczenie obozowe obejmuje NNW. Wszelkie zwroty leczenia schorzeń i urazów itp. nabytych podczas obozu ponosi ubezpieczyciel
  12. Niniejszym wyrażam zgodę na udział dziecka w obozie, w szczególności na branie czynnego udziału w takich zajęciach sportowych jak m.in.: jazda konna, gimnastyka, pływanie itp.
  13. W przypadku podejrzenia spożywania alkoholu, narkotyków lub środków odurzających wyrażam zgodę na badanie dziecka alkomatem lub testami narkotykowymi.
  14. Oświadczam, że zapoznałem/am się z wszystkimi informacjami zawartymi w umowie-zgłoszeniu i karcie kwalifikacyjnej i wyrażam zgodę na uczestnictwo mojego dziecka w obozie, organizowanym przez UKS SJK PA TA TAJ, łącznie z jazdami konnymi oraz zapoznałem się i akceptuję regulamin UKS SJK PATATAJ. Wyrażam zgodę na umieszczenie moich i mojego dziecka danych osobowych w bazie danych UKS SJK PATATAJ z siedzibą w Kaniach ul. Krótka 9 z przeznaczeniem do wykorzystania ich wyłącznie w celach realizacji tej umowy, marketingowych, związanych z działalnością tego klubu, oraz na ich przetwarzanie zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).
  15. Oświadczam, że zapoznałam/em się z ofertą obozu, umową zgłoszenia, warunkami uczestnictwa oraz regulaminem Klubu i jestem świadoma/my warunków panujących na obozie, świadomie je akceptuję i wysyłam dziecko na obóz
  16. W momencie przekazania dziecka na obóz konieczne jest dostarczenie oświadczenia załącznik nr 1. (COVID ) ( wysłane na mail podany podczas rejestracji)
  17. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego odwołania obozów z powodów przepisów urzędowych.
  18. Akceptacją umowy jest opłacenie obozu w części lub całości.
  19. Sposób płatności : Opłaty za wyjazd określony niniejszą umową należy dokonać :
    a) poprzez link do płatności wygenerowany i przesłany na Państwa mail po dokonaniu rezerwacji
    b) na konto bankowe UKS SJK PATATAJ, podawane przez pracownika biura UKS SJK PATATAJ na prośbę osoby rezerwującej wyjazd
    c)gotówką w biurze UKS SJK PATATAJ Kanie ul. Krótka 9 .
    Inne płatności, na konta innych firm, osób, nieokreślonych niniejszą umową nie będą honorowane. Także wpłata poprzez zwykły przelew (nie płatność elektroniczna z linku) na konto skopiowane z linku do płatności nie będzie honorowana, ponieważ jest to wpłata na konto firmy PayU i wpłata ta nie jest w żaden sposób związana w wyjazdem organizowanym przez UKS SJK PATATAJ.
    W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem pod adresem biuro@patataj.com lub rezerwacje@patataj.com.

Siedziba

UKS SJK PATATAJ
ul. Krótka 9
05-805 Kanie

Kontakt

tel. +48 518 444 204
e-mail patataj@patataj.com

Godziny pracy stajni:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 13:00-22:00
sob. – nd. 7:00 – 19:00

Godziny pracy biura:

poniedziałek – nieczynne
wt.-pt 12:00-16:00
sob. 9:00 – 17:00
nd. – nieczynne