Hipoterapia

Zapraszamy na zajęcia z hipoterapii.

Od kwietnia ruszają zajęcia hipoterapii.

W każdy czwartek od godziny 13:00 możliwa jest rehabilitacja na koniu 🙂

MAŁY PARAOLIMPIJCZYK

Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 13:00 do godziny 19:45 . Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i trwają po 30 min. Aby wziąć udział w zajęciach konieczne jest dostarczenie na pierwsze zajęcia karty kwalifikacyjnej ( w której lekarz musi ustosunkować się do możliwości udziału uczestnika w zajęciach). Jest to konieczne aby Hipoterapeuta miał pełen obraz stanu zdrowia osoby biorącej udział w zajęciach i dzięki temu mógł dopasować ćwiczenia indywidualnie do każdego uczestnika.
Zapisów na zajęcia można dokonać poprzez zapisy on-line na naszej stronie :

Zapisy na zajęcia

Grafik zajęć

Karta kwalifikacyjna na zajęcia hipoterapii.
Konieczne by wziąć udział w zajęciach 
Pobierz

HIPOTERAPIA ? REHABILITACJA NA KONIU

Zapraszamy do współpracy w ramach rehabilitacji dzieci i młodzieży poprzez zajęcia hipoterapii, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów naszej szkoły.

Zajęcia z hipoterapii prowadzimy od 1990 roku. Podobnie jak pozostała część naszej działalności mają one charakter ciągłości w cyklu całorocznym lub semestralnymi wakacyjnym w zależności od potrzeb klientów. Zajęcia odbywają się w naszym środku w Kaniach koło Pruszkowa, natomiast hipoterapia w Warszawie i okolicach prowadzona jest w różnego rodzaju specjalistycznych ośrodkach terapeutycznych.

HIPOTERAPIA ? KADRA I PROGRAM

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą w postaci instruktorów hipoterapii, odpowiednim sprzętem jeździeckim, dostosowanych do wymogów i charakteru prowadzonych zajęć, końmi odpowiednio przyuczonymi do hipoterapii jak również specjalistycznym transportem do przewozu koni, umożliwiającym dojazd do każdego miejsca na umówione zajęcia.

Realizowany przez nas program obejmuje bardzo szeroki zakres niepełnosprawności w każdym przedziale wiekowym (porażenie mózgowe, autyzm, upośledzenie umysłowe, osoby niewidome z upośledzeniem umysłowym, z dysfunkcją układu ruchowego, dystrofia mięśniowa, zaburzenie zachowania, niedosłuch,  itp.).

Hipoterapia jest prowadzona przez nas od wielu lat, mamy bardzo duże doświadczenie, zapraszamy na zajęcia.